Wedstrijdverslagen

Haagse Donar cup

Zaterdagochtend mochten 10 meiden vroeg beginnen met de wedstrijd in Den Haag.
Er zijn veel mooie cijfers gehaald en goede oefeningen geturnd.
Helaas was het deelnemersveld erg sterk waardoor er weinig medailles gehaald zij, maar we hebben wel veel plezier gehad.
In de 1ste ronde had Sophie een gouden medaille op brug gehaald, dit was erg spannend omdat zij ook de 2de ronde moest wachten op de uitslag.

In ronde 3 hebben Joelle en Aimbley een 3de plek op sprong gehaald.

Zondag de 1ste wedstrijd voor Saar, Nora, Fee en Jolijn.

Door de spanning gingen niet alle oefeningen even goed, maar de meiden hebben een leuke wedstrijdervaring opgedaan.

De 2de ronde begonnen wij balk.

De meiden hebben strakke oefeningen laten zien.
Helaas ook hier door de spanning wel eens een onderdeel vergeten wat dan gelijk 2 hele punten kostte.
Voor Denise 2e plek op sprong.
Jade eindigde op een 6e plaats van de 34.


De trainsters Yvonne en Alysia mochten het turnweekend afsluiten.
Beide hebben ze een goede wedstrijd gehad.
Alysia had 2 gouden en 2 zilveren medailles en de beker.
 
S.V.De Lier was goed vertegenwoordigd op de Haagse Donar cup .
Met 51 turnsters deden wij mee aan dit leuke toernooi.
In maart moeten wij ons inschrijven , en ja dit toernooi was binnen 1 minuut en 3 seconden helemaal vol, gelukkig zaten wij start klaar om alle turnsters in te schrijven en is het gelukt .

Tijdens het toernooi zijn er per divisie en categorie op ieder toestel medailles te winnen. Voor de winnaar van de meerkamp is er ook een Cup te winnen.
Het was een rode golf van turnsters A – B selectie
Turnsters van de A-selectie hebben het goed gedaan ,er zijn veel prijzen behaald .
En elementen geturnd die gelukt zijn ,daar zijn deze wedstrijden altijd leuk voor ,je kan net even iets meer risico nemen.

We kunnen terug kijken op wel een lange dag maar zeker sfeer en succes vol.

Op www.haagsedonarcup staan de uitslagen .



Allemaal gefeliciteerd met jullie resultaten

 

Individuele toestelkampioenschappen
 
Op 21 april waren de wedstrijden voor de 5e divisie.
Het deelnemersveld was erg sterk.
De jury letten erg op netheid, toch hebben we veel medailles gewonnen.
1e ronde.
Natasja was 1e op vloer, 2e op balk en 2e op brug.

Anouk was 4e en brons op vloer en 2e op balk.

Elin en Maud hadden een hele goede wedstrijd maar helaas geen medaille.
Yvonne heeft het ook goed gedaan en had net geen medaille.

2de ronde.
Michelle en Jade hadden ook allebei een medaille en Isa ging met 2 medailles naar huis.

3e ronde.
Kim had ook een medaille.
Denise ging met 3 medailles naar huis, helaas had Salome net geen prijs, maar ze had wel een goede wedstrijd gedraaid.

4e ronde

Joanne,Sanne, Joelle, Maisan en Zoe hadden allemaal 1 medaille en Sophie zelfs 2 medailles.
Feline en Liz hadden beide ook een goede wedstrijd gedraaid.

We hadden in totaal 20 medailles gehaald.

Klik hier voor de uitslagen.


Turns2win 7 april 2018 Sommelsdijk.


Zaterdag 7 april waren in Sommelsdijk de “Turn2win” wedstrijden.
Van SV De Lier deden er 20 meiden mee in verschillen niveaus verdeeld over 5 rondes.
In ronde 1 begon Sophie met de wedstrijd, ze turnde heel netjes en haalde hoge cijfers.
Dit was een opmaak voor een mooie dag.
Sophie had goud.
Ronde 2 was verdeeld over 2 banen.
We hadden 2 gouden en 1 bronzen medaille voor Jaden, Denise en Fafi.

Ronde 3 hadden we ook 2 banen .
In de ene baan Natasja en in de andere baan 6 andere meisjes.
Helaas hebben de meisjes op de balk wat puntjes laten liggen maar verder was het resultaat goed en de sfeer was perfect.
Lotte en Natasja hadden gouden plakken.

In Ronde 4 deed Yvonne in de ene baan mee als senior en 3 pupillen 2 meisjes in de andere baan.
Helaas viel iedereen hier net buiten de medailles.

In ronde 5 deden er 2 andere senioren meisjes mee.
Ze hadden moeilijke oefeningen maar haalde beide een medaille

Naam categorie niveau Sprong brug balk Vloer Totaal plaats
Sophie van het Woudt Instap R111.80 11.70 12.80 12.80 49.10 1 Goud
Jade Koole Instap D2 12.60 13.70 12.20 14.30 52.80 1 Goud
Michelle van Dijk Instap D2 12.30 13.00 7.80 14.20 47.30 10
Fafi Ahmed Pupil 1 R1 12.70 8.50 13.50 12.90 47.60 3 Brons
Katie vd Toorn Pupil 1 R1 11.20 11.80 12.80 11.10 46.90 4
Senne van Baarle Pupil 1 D2 12.80 12.30 10.80 14.50 50.40 10
Sophie van Berkel Pupil 1 D2 11.70 14.40 11.00 14.60 51.70 7
Sanne Immerzeel Pupil 1 D2 12.60 13.60 11.00 14.60 51.80 5
Felline Solleveld Pupil 1 D2 11.50 12.90 7.70 13.80 45.90 16
Liz van Santen Pupil 1 D2 11.80 10.60 10.20 14.00 46.60 15
Lotte Vermeer Pupil 2 R1 11.80 11.10 13.40 13.40 49.70 1 Goud
Elin Doornduin Pupil 2 D2 12.50 10.70 9.70 13.70 46.60 14
Maut den Hoed Pupil 2 D2 12.10 11.90 10.40 13.80 48.20 12
Anouck Ruijgt Pupil 2 D2 12.40 13.60 12.00 14.10 52.10 7
Vera Olsthoorn Senior D4 11.00 13.90 12.80 14.30 52.00 1 Goud
Priscilla Keijzer Senior D4 12.40 10.90 12.30 13.60 49.20 2 Zilver
Yvonne Langelaan Senior F 10.50 6.40 11.30 9.80 38.00 5
Natasja Boekestijn Senior H 9.20 11.70 10.20 8.70 39.80 1 Goud
Denise Vellekoop Jeugd2 G 10.60 11.20 10.80 10.80 43.40 1 Goud
Kim vd Kaay Jeugd2 G 10.10 10.00 9.50 9.80 39.40 5
 
Klik hier voor de foto's

Linda en Yvonne

Op 7 april werd de halve finale 3e divisie gehouden in Nieuwegein. Voor SV De Lier hadden 4 turnsters zich geplaatst. Zipporah, Lesley, Anne en Indy.
De eerste ronde mocht Zipporah, ze turnde op de balk heel stabiel en op de vloer zo strak en netjes. Ze haalde hier het hoogste cijfer voor en heeft zich geplaatst voor de toestelfinale. Na 3 toestellen stond Zipporah op de 2e plaats, we hoefde alleen nog naar de rekstok. Dit is niet haar sterkste toestel en hier heeft ze ook wat puntjes laten liggen. Uiteindelijk werd ze 15e en heeft ze zich net niet geplaatst voor de finale. Erg jammer maar wel een hele goede wedstrijd gedraaid en een toestelfinale.

De volgende ronde was Lesley aan de beurt. Lesley begon gelijk heel sterk op de vloer en haalde hier het 4e cijfer voor en een reserve plaats voor de toestelfinale. Ook sprong en balk draaide ze heel sterk, brug was voor ons de grootste verrassing, normaal niet haar sterkste onderdeel maar dit keer kon ze alles door turnen en werden de opzwaaien geteld. Ze haalde hier het hoogste cijfer voor en daarmee een plaatsing voor de toestelfinale. Uiteindelijk werd Lesley eerste en mocht ze het goud mee naar huis nemen en een plaatsing voor de finale. Echt super knap.

De 3e ronde was Anne aan de beurt, Anne was best wel zenuwachtig. Het inturnen aan de brug ging heel goed, alleen tijdens de wedstrijd ging het niet helemaal lekker met haar leertje waardoor ze viel. Wel kon ze haar kip wegzet salto door turnen, wat toch wel een doel van ons was. Vloer turnde Anne voor het eerst de overslag salto en dit ging helemaal goed en ook sprong deed ze 2 sprongen wat helemaal goed ging. Helaas had ze bij balk 1 val. Anne was 20e geworden maar wel weer met een aantal nieuwe onderdelen in de oefeningen.

De laatste ronde was Indy, Indy mocht beginnen op haar favoriete toestel de balk. De jury van de balk was erg streng, haar combinatie van sprongen was niet geteld waardoor ze wat aftrek had gehad. Bij vloer gingen we voor het eerst de overslag streksalto proberen en dit ging heel erg goed. Ook sprong en brug gingen goed. Indy heeft geen fouten gemaakt en heeft geturnd zoals ze kan. Helaas was het deelnemersveld te sterk en werd Indy 14e en dat was niet genoeg voor een plaatsing naar Finale.

Wij kijken terug op mooie wedstrijden en zijn erg trots op deze meiden.
 
Klik hier voor de foto's.

Tweede plaatsingswedstrijden voor 3de divisie turnsters.
 
Zondag 11 februari 2018 stond de 2de  regio wedstrijd op het programma en dat wel op een hele mooie locatie nl. de nog maar 1 jaar oud Sportcampus in Den Haag.

Bij de pupillen 2 was wel degelijk het verschil in december met turnen te zien .
Alle drie de turnsters Iris, Kim en Donna turnde op balk heel goed, alle drie bleven ze erop staan en de verbetering in houding pasjes ,draaien was goed te zien.
Bij de pupil 1 moesten we helaas Maureen afmelden omdat zij ziek was ,jammer!
Ook Juul en Lesley turnde niet op volle kracht dat was bij beide te zien ,ook een griepje onder de leden.
Lesley haalde wel het 2de cijfer op vloer
Bij Roxanne en Bo was ook het verschil te zien met de 1ste wedstrijd, op vloer werd er netter geturnd.
Bij de jeugd 1 turnsters haalde Noa het 3de cijfer op balk net niet genoeg voor een toestelfinale.
Jinwan haalde bij haar 1ste wedstrijd het 1ste cijfer op brug en dus een toestelfinale ticket.
Mette is na een lange blessure aan haar pols weer aan het opbouwen tijdens de training en besloten we dat ze mee ging doen met balk en vloer ,dus meerkamp kan ze niet meer doorstromen maar wel voor een toestelfinale en dit is haar gelukt namelijk op vloer haalde ze het 1ste cijfer.
Anne turnde netjes en safe voor haar nu ook weer een tweede plaats .
Ook Annelies heeft beide wedstrijden niet mee kunnen doen ivm blessure .
Dionne turnde allround netjes en stabiel.
De tegenstanders van Indy waren deze wedstrijd iets te sterk , vorige wedstrijd wist ze de turnsters onder zich te houden.

Hieronder de uitslagen van de meerkamp en toestelfinales.
Van beide wedstrijden telt de beste wedstrijd en kan je dus doorstromen naar district finale en halve finale .

Pupil 1 N3

Lesley Huis 6de plaats door naar meerkamp district finale en toestelfinale en halve finale.
Juul van der kooij 11 de plaats
Roxanne van Breugel 15 de plaats
Bo Bergwerff 19 de plaats

Pupil 2 N3

Kim Arkesteijn 13 de plaats
Donna Groeneweg 15 de plaats
Iris Ruigrok 18 de plaats

Jeugd 1 N4

Noa Schuurmans 5de plaats
Jinwan Olsthoorn 8ste plaats en toestelfinale (district) op het toestel brug
Floor Reissenweber 14 de plaats

Jeugd E

Anne van kester 2de plaats District finale en halve finale.
Dionne van der Meer 6de plaats District finale
Mette van der Kooij 13de en toestelfinale (district) op vloer

Junior D

Indy Keijzer 5 de plaats district finale en toestel balk en halve finale.
 
Klik hier voor de foto's.

Tweede regiowedstrijden voor Instap en Senior turnsters.
Zondag was de laatste kans om je te kunnen plaatsen voor district finale en of halve finale.
Diit gold voor de Instap N3 turnsters, Kyra, Alive en Zipporah en senior turnsters Badou, Lotte, Vienna,Rianca en Evy.

Kyra en Alice hebben zeker vooruitgang geboekt, ze turnde strak !
Jammer dat ze van de balk vielen met de radslag waar echt hard voor is getraind .
Kyra haar sterkste onderdeel is sprong, ze haalde hiermee een 5de plaats
Zipporah turnde netjes op rekstok en haalde het hoogste cijfer, een 12.000 en ook op balk
Ook op andere toestellen ging het goed, na 3 toestellen stond ze 1ste en laatste toestel was balk en dit ging goed ze bleef erop staan .
En zo eindigde ze op een mooie 1ste plaats en heeft zich geplaatst voor de halve finale.
Alice werd 14de en Kyra 17de .

Senioren Evy, Badou en lotte begonnen op balk ,en dit deden ze alle drie goed ,iedereen bleef erop .
Sprong bij Evy ging beter als de 1ste wedstrijd ,nu had ze een mooi landing na haar Tsuki hoek ,ze eindigde op sprong als 3de ,helaas net geen toestelfinale want de beste twee plaatsen zich.
Evy is 8ste geworden Lotte 10de en Badou 12de .
Vienna en Rianca zaten in een andere ronde en begonnen op sprong.
Fijn toestel om mee te beginnen, bij Vienna ging brug niet zo lekker na haar wippertje kwam ze stil te hangen
en een stop in je oefening krijg je veel aftrek, op andere toestellen turnde ze netjes,
op vloer heeft ze zich zelf verbeterd en dat was te zien aan het cijfer .
Rianca had een goede brug oefening netjes door geturnd .
Helaas een val op balk!
Uiteindelijk is Rianca 9 de geworden en Vienna 13de ,helaas heeft niemand zich weten te plaatsen .
voor de district finale.
 
Klik hier voor de foto's.
 

De wedstrijden begonnen al vroeg en waren verdeeld over 4 rondes.
In de 1ste ronde was ook de finale van de ringen.
Dat ging bij Yu-Linn, Natasja en Alysia erg goed.
Naast de ringen waren de pupillen 1 D2 en de Jeugd D2 bezig op de toestellen.
Dit is een wedstrijd voor de B-selectie of voor recreanten die dit niveau aankunnen.
Over het algemeen hebben de meiden een goede wedstrijd gedraaid.
Er zijn nog wel wat verbeterpunten op de balk en ook wat kromme benen en armen.
De uitslag bleef hierdoor spannend.
 
Klik hier voor de uitslagen
Klik hier voor de foto's.
 

Zondag 17 december was een druk programma voor turnsters A-selectie.
 
De eerst regiowedstrijd van dit seizoen.
Voor Bo , Roxanne en Maureen (pupil 1 N3) was het de eerste regiowedstrijd dat ze hieraan mee doen.
Deze turnsters beheerste de oefenstof en dus hebben wij deze toppers ingeschreven.
Maureen heeft vooruitgang geboekt op balk , Bo en Roxanne turnde op balk en vloer wat slordig
en hebben hierdoor puntjes laten liggen ,in sprong en rekstok zijn ze beter,  dus scoorde ze hiermee goed.
Lesley en Juul hebben al ervaring met deze wedstrijd ,Lesley turnde niet voor de volle 100%,
zij was niet helemaal fit (griep ) maar dapper dat ze toch hebt meegedaan
en nog een medaille weten te winnen, een 3de plaats.
Juul turnde aardig ,helaas rekstok kan ze beter maar wilde op de wedstrijd niet helemaal lukken.
Juul is 12 de geworden Roxanne 17 ,Maureen 18, Bo 20ste

Pupil 2 turnsters Iris, Kim en Donna ook deze toppers deden voor het eerst mee.
Kim is 15de geworden , Donna 17de en Iris 19 de .
Ze hebben zeker ervaring opgedaan en nemen de verbeterpunten mee in de training.

Bij de jeugd turnsters ,turnde Noa een mooi stabiele oefening op balk helaas viel haar cijfer iets tegen .
Jinwan turnde een mooie brug oefening en haalde het 1ste cijfer, ook Floor turnde netjes en haar arabier flikflak salto turnde met meer zelf vertrouwen.
Op de andere baan moesten we helaas Mette afmelden i.v.m blessure !
Dionne en Anne turnde een goede wedstrijd ,voor Anne een podium plaats 2de en Dionne een mooie 4de plaats.
Ook Indy turnde strak ,stabiel en zelf verzekerd en zeker een verdiende 2de plaats .
Annelies kon niet meedoen met deze wedstrijd ook door een blessure hopelijk is ze er volgende wedstrijd weer bij.
Gefeliciteerd met jullie behaalde plaatsen .

Het vervolg van deze wedstrijd is in de maand februari.
 
Klik hier voor de foto's.

Zaterdag 9 december moesten alle turnsters van de A-selectie hun wedstrijd turnen.
Rayon kampioenschappen werden gehouden in de Eminent turnhal in Naaldwijk.
Voor deze turnsters heel vertrouwd .

Instap N3 Kyra, Alice en Zipporah turnde netjes, Kyra had een keurige sprong,
net als op de regiowedstrijd wist ze weer het hoogste cijfer te halen.
Alice turnde ook netjes hier en daar nog wat kleine onzekerheden.
Zipporah viel helaas met radslag van de balk maar haar overige toestellen waren strak geturnd .
Zipporah is 1ste geworden, Kyra net naast podium plaats 4de en Alice er vlak achter op een mooie 5de plaats .

Pupillen 1 turnsters Lesley Maureen ,Juul , Bo en Roxanne .
Bo en Roxanne deden voor het eerst mee aan deze wedstrijd, Roxanne turnde arabier flikflak
en dit ging haar goed af, weer een angstoverwinning na haar val .
Bo was een beetje zenuwachtig en kon dit op balk niet onder controle houden .
Op de overige toestellen turnde ze netjes .
Hetzelfde voor Maureen, Juul en Lesley, voor deze turnsters was dit niet hun 1ste wedstrijd.
Bij de prijsuitreiking was het hele podium voor S.V.De Lier .
Lesely 1ste Goud, Juul 2de Zilver en Roxanne 3de brons .
Maureen eindigde op een 7de plaats en Bo is 9de geworden.

Pupillen 2, Iris, Kim, Donna en Danique, deze turnsters hebben veel geleerd .
Iris , Kim , en Danique deden salto van brug, nog niet helemaal stabiel .
Kim heeft een mooie vloeroefening laten zien , Donna liet twee strakke sprongen zien.
En had ook hier het hoogste cijfer .

Jinwan, Floor en Noa jeugd 1 N4 begonnen op balk,
altijd spannend om op dit toestel de wedstrijd te starten.
Noa turnde bruggetje op balk voor haar bonus maar helaas viel ze hiermee er vanaf
zonde, want voor de rest turnde ze net als op vloer met mooie en strake bewegingen.
Floor heeft op vloer haar arabier flikflak salto geturnd voor het eerst en dit ging goed .
Ook Jinwan die niet helemaal voluit kan gaan tijdens de trainingen vanwege een blessure ,
heeft netjes geturnd.
Noa is 1ste geworden, Jinwan 3de en Floor op een 7de plaats.

De Jeugd turnsters Anne, Dionne turnde voor het eerst vrije vloer oefening,
muziekje wat ze zelf hebben uitgekozen.
Dionne turnde wat onzeker en besloten daarom ook om geen bruggetje te doen op balk hiervoor in de plaats deed ze radslag en dit was een goede keuze geweest want hiermee bleef ze stabiel staan.
Helaas viel Dionne met pirouette van balk, net zoals Anne ook met pirouette eraf viel maar arabier op balk bleef ze stabiel staan.
Jammer genoeg moesten we Annelies en Mette afmelden voor deze wedstrijd beide konden door een blessure niet meedoen.
Anne is 2de geworden en Dionne 3de plaats dus ook weel zilver en brons voor turnsters S.V.De Lier

Indy turnde netjes alles was stabiel ,helaas viel ze ook met pirouette van balk wat we niet van Indy zijn gewend .
Op vloer turnde ze voor het eerst een nieuw element streksalto met ½ draai.
Door haar stabiel turnen wist ze goud te halen overtuigend 1ste plaats.

Senior C turnsters mochten ook wedstrijd starten op balk.
Rianca turnde een hele mooie oefening op balk met weinig wiebels , normaal is dit niet haar sterkste toestel,
ook badou turnde netjes op balk en ze bleven allebei op de balk staan .
Evy turnde een Tsuki hoek tijdens de regio wedstrijd , deze lukte niet goed maar dit maakte ze vandaag goed .
Vienna turnde vrij stabiel maar het kan allemaal iets strakker ,daar werken we hard aan
Sprong ging netjes .
Femke turnt in een andere categorie namelijk Supplement D.
Brug is niet haar sterkste onderdeel ,vloer gaat steeds beter en ze maakte ook een mooie serie arabier straksalto ½ draai. De rest van haar oefening turnde ze ook mooi .
Femke is in haar categorie 1ste geworden.


Senior C is Rianca ook 1ste geworden en badou 3de, Evy er vlak achter 4de en Vienna 6de .

Gefeliciteerd met jullie resultaten.



Aftrap voor turnsters 3de divisie
 
Zondag stond de 1ste plaatsingswedstrijd op het programma voor Instap N3 en Senior turnsters 3de divisie.
Voor de instappertjes extra spannend, voor deze toppertjes was het hun eerste echte wedstrijd.
Zipporah turnde netjes en stabiel jammer van haar val op balk .
 

Kyra had hier en daar nog wat kleine schoonheidsfoutjes, waar we nog even hard aan moeten werken.
Op rekstok turnde ze een hele mooie oefening, ze had het hoogste cijfer van alle turnsters van haar baan.
Alice turnde netjes maar de zenuwen had ze niet helemaal onder controle, helaas hierdoor 3 x een val van balk
en dat kost puntjes, jammer maar kan gebeuren.
Zipporah eindigde op een mooie 5de plaats, Kyra op plaats 12 en Alice 16de.
Op naar de volgende regio wedstrijd.
 


Ook de Senior turnsters moesten aan de bak, jammer genoeg is deze wedstrijd best vroeg in het seizoen.
Lotte kon vanwege een blessure niet meedoen aan deze wedstrijd.
Evy en Badou turnde op dezelfde baan en moesten beginnen op brug.
Badou is dit jaar voor het eerst senior, altijd een grote stap met moeilijker eisen op de toestellen
Op Brug turnde ze netjes door, op de balk bleef ze met radslag en de arabier erop .
Jammer genoeg met 1 stop dus geen verbinding en dit levert je 0.50 aftrek.
Evy had niet echt haar wedstrijd, twee vallen op balk en haar Tsuki hoek ging ook niet echt goed,
ze raakte met haar hand de vloer, dit kan ze echter veel beter .
Vloer is haar toestel met mooie gymnastische sprongen en ze scoorde hierbij ook goed 11.100.
Evy is 12de geworden en Badou 14de.
Op de andere baan waren Rianca en Vienna aan de beurt.
Op sprong heeft Rianca het hoogste cijfer gehaald van haar baan namelijk een 12.250,
jammer genoeg turnde ze op de overige toestellen niet overtuigend genoeg .
Vienna turnde stabiel met nog wel wat kleine schoonheid foutjes en een val van de balk,
het kan allemaal nog iets beter.
Vienna is 11de geworden en Rianca 13de .
Op naar de tweede regio, de beste wedstrijd telt voor doorplaatsing .
 

 

Ringendag 4 november 2017

Op 4 november 2017 was weer de jaarlijkse ringendag in Delft.
Er deden van SV De Lier 12 meiden mee.
In de 1ste ronde 4 meiden: Elin en Quinty Pupil 2 niveau 14
En Amy en Luna niveau 14.
Er waren 2 zalen met ringen en 1 zaal met de luchttumbling.
20 Minuten ringen, 20 minuten springen, 2 keer wisselen.
Daarna nog allemaal de oefeningen in de ringen (turnen) en dan de wedstrijd.
In de 2de ronde deden Jade en Michelle mee instap 14 en Fee pre instap niveau 15.
Ook zij hadden 3 ronden ringen en springen en daarna de wedstrijd.
In de 3de ronde waren Alysia, Natasja en Yu-linn aan de beurt, niveau 7 en Senna en Priscilla niveau 14.
In deze ronde was het eerst inzwaaien en gelijk daarna de wedstrijd.
Ze hebben allemaal weer veel geleerd in de ringen.
Klik hier voor de uitslagen en hier voor de foto’s.

Groetjes Linda

Districtsfinale 3de divisie

Laatste wedstrijd van dit seizoen ,verschillende turnsters hebben zich hiervoor geplaatst.
Helaas moesten we Noa en Jinwan (pupil 2 N3) afmelden door blessure en ziek zijn.

Dus mochten we starten met de 2de ronde met jeugd E Annelies en Indy op baan 1 en op de andere baan met jeugd N4 Mette en Anne, Dionne was reserve en omdat er iemand was uitgevallen mocht Dionne meedoen.

Anneleis en Indy begonnen op brug en turnde allebei een goede oefening ,de tempo zat er goed in ,Indy voor het eerst zolendraai en streksalo met halve draai en dit ging haar goed af ,ook Annelies turnde netjes met opmerkelijk hoge opzwaaien en dit werd ook goed beloond want ze kreeg het hoogste cijfer en dus 1ste op brug .
De rest van de toestellen turnde ze ook strak balk was goed onder controle en bleven met alles erop staan Indy had nauwelijks wankels en ook zij kreeg het hoogste cijfer op balk .
Bij de jeugd voorgeschreven verliep ook alles goed met hier en daar wat kleine foutjes.
Door een blessure aan de pols kon Mette niet vrijuit turnen en besloten we om geen rekstok te doen .Andere toestellen turnde ze netjes, op balk hebben we ook wat elementen eruit gehaald om haar pols iets minder te belasten.
Dionne turnde netjes ,haar start van het seizoen was iets minder ,ook last van blessures waardoor ze niet voor de 100% kon trainen ,maar des te leuker ze nu mocht meedoen ondanks ze reserve stond .
Anne turnde deze wedstrijd voor het eerst op sprong arabier met hele draai uit en dit ging haar goed af.
Indy is met 45.667 bij de jeugd supplement E districts kampioen geworden van Zuid Holland en stond vol trots op 1ste podium .
Ook haar clubgenoot Annelies mocht naast haar staan op een derde plaats .
Bij Jeugd N4 is Anne op een mooie 16de plaats geeindigd, en Dionne 27ste , mette 29ste (drie toestelen)

Bij de junioren en Senioren verliep ook alles goed hier en daar wat kleine foutjes maar zeker ook goede elementen geturnd .Lotte (junior ) turnde een mooie balk oefening en bleef er deze wedstrijd op staan, ook de andere toestellen turnde ze stabiel.
Rianca onze brug specialist turnde netjes en ging goed door ,helaas raakte ze met haar voeten de onder ligger aan ,dus een tussen zwaai en dan moet je een klein foutje incasseren .
Evy turnde voor het eerst een nieuwe sprong ,Tsuki gehoekt ,en twee keer volledig stabiel geland .
Heel trots kan ze hierop zijn, dit is een moeilijke sprong met een hoge uitgangs waarde.
Bij de junioren is Lotte 17de geworden bij de senioren Rianca 12de en Evy 15de .

De meiden hebben het seizoen goed afgesloten ,nu genieten van een welverdiende vakantie.

Lierse Turnsters Mette, Indy, Annelies naar het NK.
 
Zondag 7 mei was de halve finale voor deze turntalenten.

Mette van der Kooij categorie( jeugd N4), Indy keyzeren en Annelies Verbraecken categorie( jeugd keuze)
begonnen vandaag goed voorbereid aan de wedstrijd.
Het deelnemersveld was sterk en dus wisten ze dat ze optimaal moesten turnen .
Alle drie opende ze hun wedstrijd op balk en dit ging bij alle drie goed, ze bleven op de balk staan.
Mette categorie ( Jeugd 1) had met haar afsprong op brug een val ,helaas 1 punt mindering .
Maar op vloer maakte ze dit weer goed, ook op sprong.

Indy en Annelies waren goed op dreef turnde op brug, beide een goede oefening,,nog wat kleine verbeterpuntjes .
Vloer is ook een toestel waar de Liers turnsters zeker in niveau gestegen zijn, 1 keer in de week trainen in de Eminent Turnhal in Naaldwijk werpt nu zijn vruchten af.

Bij categorie Jeugd N4 stromen 12 turnsters door naar het NK zo ook bij categorie Jeugd keuze.

Mette eindigde in haar categorie op een 12de plaats en hiermee door naar NK finale .

Indy en Annelies beide in dezelfde categorie (jeugd keuze).
Annelies is als 4de geplaatst en Indy als 6de
En hiermee ruim door naar finale NK .
Deze drie turnsters bewijzen dat ze goed meedraaien op landelijk niveau 3de divisie.
 
 



Gefeliciteerd


Toestelkampioenschappen Rayon Delfland 22 april 2017.
Op 22 april waren de Toestelkampioenschappen van Rayon Delfland.
Hierbij mogen de meiden 3 toestellen doen en is er per toestel een medaille te winnen.
In de 1e ronde waren Lisette, Elin, Maud en Anouk aan de beurt.
Ze begonnen op vloer met een nette oefening goed voor een 1e plaats voor Lisette en een 2e plaats voor Anouk. Daarna sprong en brug, dit ging bij allemaal goed en zonder grote fouten. Als laatste was Maud op de balk. Ondanks de zenuwen turnde zij een strakke oefening, waardoor zij op de 4e plaats eindigde.
In de 2e ronde begonnen Senne, Joanne, Liz en Sanne met een toestel rust, daarna door naar de vloer. Ook deze meiden hadden een erg nette oefening op dit toestel voor Sanne een gouden medaille. Op sprong deden de meiden een handstandplatval dit ging erg goed, voor Senne een 2e plaats en voor Sanne een 3e plaats. Joanne en Liz waren hier samen 9e. Ze sloten af met een goede brugoefening.

In de derde ronde hadden we Pupil 2, Zoe, Maissan en Joelle en senior G Natasja.
Hoewel de pupil 2 meiden een mooie oefening turnde op vloer werd er hier geen medaille gehaald.
Op brug had Maissan een mooie oefening, ze had een bronzen medaille.
Zoe had een val bij de brug.
Natasja draaide ook een mooie oefening op brug en , ze bleef op de balk.
Joëlle deed op de balk een radslag maar helaas verloor ze op het laatste moment haar evenwicht.
Daarna nog de 4e en laatste ronde met de jeugd 1 D2 voor Kim en Salome en de jeugd D1 Denise.
Ook hier begonnen de jeugd 1 meisjes bij vloer.
Denise had een mooie oefening op muziek wat haar goed af ging.
Op brug hadden alle 3 de meiden een sterke oefning zonder fouten.
Kim de het op de balk erg netjes maar helaas 1 val.
Op sprong waren Denise en Salome erg goed.
Zo ging SV De Lier met 9 medailles naar huis.

Goed gedaan meiden!
 
Klik hier voor de uitslagen.
Klik hier voor de foto's.

Halve finale voor S.V.De Lier turnsters 3de divisie.
 
Op zaterdag 1 april mochten we afreizen naar het kleine plaatsje Bellingwolde in het verre Groningen.
De halve finale van de turnsters senior 3de divisie stond vandaag op het programma
De turnsters die zich hiervoor hebben geplaatst zijn Rianca Aarts en Evy van der Eijk.
Beide hadden niet zo een goede wedstrijd .
Rianca maakte een fout op haar sterkste en favoriete toestel brug,
waardoor een element te weinig geturnd en 4 punten moest inleveren,
dit was zuur !
Maar ze herstelde zich aardig,dit bleek wel op balk niet haar sterkste onderdeel,
zonder vallen zette ze een mooie stabiele oefening neer zo ook op sprong en vloer.
Evy turnde niet stabiel op balk 2 vallen op balk en 1 eis is niet geteld kost je zomaar twee en halve punt
maar op sprong maakte ze dit weer goed.
We besloten om geen Tsuki hoek te springen en dus voor Tsuki hurk te gaan,
dit ging haar goed af met twee mooie landingen behaalde ze het 2de cijfer .
Evy is in de eindklasse op een 18de plaats geeindigd en Rianca op plaats 22 .
Meiden jullie zijn weer een wedstrijd ervaring rijker .
We hebben genoten van jullie.
 

Op 1 april werd weer de jaarlijkse recreatie wedstrijden gehouden.
Er waren 6 rondes.
De 1ste ronde begon al om 8.15 uur en om 17.30 uur waren de wedstrijden afgelopen.
Er deden 27 kinderen van SV De Lier mee.
De kinderen kregen allemaal een diploma met hun hoge cijfers mee naar huis.
Voor Sanne van Roessen was een 1ste plaats en Jade Koole en Anouk Zwaanswijk een 2de plaats.
Bij de jongens wist Ryan van de Berge en Gijs Stolze een 2e plek te halen.
Goed voor een medaille.
 
Klik hier voor de foto's.
 

Turn2win wedstrijd van 25 maart 2017
 
In de 1ste ronde was voor Sophie haar 1ste echte wedstrijd.
En dat was een goede.
In de 2de ronde was Maud aan de beurt en zij had hoge cijfers op brug en sprong.
In ronde 3 turnde Kim, Priscilla en Senna een goede wedstrijd. Kim werd 4e, Priscilla 1ste en Senna 2de.
 
Hier volgt de uitslag
                                                   Sprong  Brug   Balk    Vloer   Totaal    Stand 
Sophie van Berkel       Instap      12,80    05,90 10,90  12,90   42,50     15
Maud den Hoed           Pupil 1     14.10    14.10 07,80  10,50   46,50     10
Kim van der Kaaij        Jeugd 1    13,90    06,10 10,60  10,90   41,50     4
Senna Dukker             Junior       11,60    11,20 11,00   10,20  44,00      2
Priscilla Keijzer            Junior       11,40    11,20 13,40   09,90  45,90      1 
 

Turn2Win wedstrijd op 18 maart 2017.
 
Op Zaterdag 18 maart waren de Turn2Win wedstrijden in Sommelsdijk.
Deze wedstrijd werd voor het eerst georganiseerd.
Om 8.15 uur was de 1ste ronde .
De Pre instap meisjes D 2, Jade en Michelle waren aan de beurt.
Allebei zijn ze pas 7 jaar en turnde een goede wedstrijd.
Jade werd 1ste en Michelle 4de.
In de 2 ronde hadden we in de ene baan Liz en Sanne, instap D2 en in de andere baan Denise, D1.
Na 3 toestellen stonden ze beide hoog alleen ze vielen helaas beide van de balk.
Door het lage cijfer dat ze hiervoor kregen werden ze in de totaaluitslag 13e en 14e.
Denise turnde ook een goede wedstrijd en haalde ook op balk een hoog cijfer.
Zij werd 6de.
In de 3de ronde waren in de ene baan de senioren en in de andere baan de pupil2, D2 meisjes aan de beurt.
Maisan begon bij vloer en turnde een mooie oefening, ook haar sprong ging goed en bij de brug ging ze 1 keer bij het ophurken eraf.
Als laatste de balk die streng gejureerd werd.
Uiteindelijk was ze 1ste.
In de andere baan deden de dames het erg goed met 3, 1ste en 1, 2de plaats.

Hier volgen de uitslagen.

Naam                      Categorie Niveau Sprong Brug   Balk  Vloer Totaal Stand
Jade Koole              Pre instap D3        12,00 13,10 11,70 13,50 50,30 1
Michelle van Dijk     Pre instap D3        10,60 10,70 10,80 13,10 45,20 10
Denise Vellekoop    Jeugd 1    D1         10,70 10,75 12,70 10,45 44,60 6
Liz van Zanten         Instap      D2          13,40 11,10 10,60 06,60 41,70 14
Sanne Immerzeel     Instap      D2          13,70 11,50 13,00 05,60 43,80 13
Yvonne Langelaan  Senior  Keuze G     08,80 09,95 12,05 10,25 41,05 1
Monique Immerzeel Senior  Keuze G      08,40 10,20 11,20 10,15 39,95 2
Maxine van der Zwan Senior Keuze D    10,80 10,35 12,10 11,90 45,15 1
Alysia Bronius          Senior Keuze E      12,00 11,65 12,30 11,40 47,35 1
Maisan Mountasser  Pupil 2    D2           11,70 13,70 12,10 08,30 45,80 1

Klik hier voor alle uitslagen

Regio wedstrijden 14 maart 2017.
Zaterdag 14 maart vroeg in de ochtend was het de regio wedstrijd voor Juul en Lesley (Instap N2)
In Amsterdam!
Deze turnsters hebben er hard voor getraind om de oefenstof zo goed mogelijk te beheersen.
En deze wedstrijd te gaan waar maken.
Juul en Lesley gingen de wedstrijd in ontspannen en toch een beetje gezonde spanning.
 


Beide begonnen op vloer ,Lesley turnde verschillende bonussen op vloer ,voor het eerst dubbel flikflak en dit ging haar goed af ,beide turnsters hadden nog hier en daar wat schoonheid foutjes .
Op balk turnde beide een stabiele oefening!
Juul is op rekstok veel strakker gaan werken en dat was goed terug te zien in haar wedstrijd.

Ze hebben het netjes gedaan ,Voor Lesley zelfs een podium plaats ze eindigde met 50.383 op een 3de plaats. Ook Juul heeft het netjes gedaan en eindigde op een 15de plaats.
De volgende wedstrijd is op zondag 29 januari .
Pas dan horen we over de doorstroming .
 
Ronde 4 was het de beurt aan seniorturnsters Evy en Fleur.
Beide starten sterk op vloer.
Na de vloer had Fleur wat kleine schoonheidsfoutjes.
Helaas een val op balk.
Sprong en brug zat er ook niet helemaal in vandaag, maar toch eindigde ze op een 4de plaats.
Evy bleef heel de wedstrijd sterk en stabiel en werd ook beloond met een bronzen medaille. (3de plaats).
Ronde 5 begon Rianca en Vienna op balk.
 

Altijd lastig om je wedstrijd mee te beginnen.
Maar dat ging goed.
Rianca turnde een goede wedstrijd voor een podiumplaats en een zilveren medaille.(2de plaats)
Vienna had niet echt haar dag, haar vloer ging niet goed waardoor ze dus 47 punten mo0est inleveren.
Ze is 10de geworden.
De voorronde zit er voor hun op.
Nu wachten tot het einde van de week of ze zijn geplaatst voor de halve finale
 

Na heel wat voorbereiding was het afgelopen weekend ,zaterdag 10 december voor sommige turnsters de eerste wedstrijd.

In de 1ste ronde waren alle turnsters van de 3de divisie ingedeeld ,dus best een volle bak.
We waren dan ook blij dat Yvonne als begeleiding wilde assisteren.
De instap N2 turnsters ,Maureen, Lesley, Celeste en Juul turnde netjes ,een aantal schoonheidsfoutjes.
Daar gaan we nog aan werken.
Lesley heeft haar dubbel flikflak voor het eerst geturnd en Maureen en Juul de radslag op balk.
Celeste heeft geen sprong gedaan ,in overleg met elkaar vonden wij dit beter.
Deze 4 turnsters moesten tegen elkaar strijden ,jammer genoeg waren in deze categorie geen tegenstanders.
Lesley eindigde op een een 1ste plaats Juul 2de Maureen 3de en Celeste op een 4de plaats.

Voor de pupil 1 turnsters was het ook spannend ,deze meiden hebben super hard gewerkt om de oefenstof
en elementen te beheersen .
Donna turnde op alle toestellen erg netjes, ze had het hoogste op sprong 13.60 .
Zilver voor Donna, ook Kim turnde netjes en beheerst op vloer dit was goed terug te zien.
Voor Kim een bronzen medaille.
Danique op een 5de plaats en Iris is 7de geworden.
Bij alle vier de turnsters waren op kleine schoonheidsfoutjes en onzekerheidjes ok.
Maar dit is weer voor de training om daar met elkaar aan te werken.

Jinwan ,Laura, Noa en Floortje, Pupil 2 N3, voor deze turnsters een goede generale voor de Regiowedstrijden volgende week.
Deze turnsters hebben ook hard gewerkt aan nieuwe elementen zoals salto van de brug ,nieuwe vloeroefening.
Ook bij balk en sprong werden nieuwe elementen gevraagd.
Nieuwe uitdaging dus.
Noa turnde voor het eerst arabier flikflak salto ,Jinwan turnde een een mooie streksalto van brug.
Laura gaat strakker werken op balk ,dit was terug te zien .
Floortje turnde een nette brug oefening jammer van haar val.
Noa behaalde 47.25 en is 2de geworden met 25.35 punten,
Jinwan is 5de geworden ,Floortje 45.30 6de plaats en Laura 45.00 7de .

Jeugd 1 (N4) Mette,Anne en Dionne turnde op alle vier de toestellen beheerst.
Wat kleine foutjes werden op verschillende toestellen gemaakt maar werd op de andere toestellen weer goed gemaakt.
Voor Anne zilver ,Mette brons en Dionne net buiten de medailles,4de plaats.

Annelies en Indy Jeugd 2, voor deze twee dames dit jaar keuze oefenstof ,een vrije vloer oefening op zelf gekozen muziekje ,met nieuwe choreo .
Beide sprongen arabier flikflak streksalto en overslag salto op vloer ,dit deden ze heel beheerst.
Voor Annelies Goud en Indy Zilver !

Helaas hadden we deze wedstrijd dag twee turnsters die door een blessure niet mee konden doen
Badou van Adrichem en Femke Boom.
Lotte Junior D turnde een mooie brug oefening ,zonder stopjes werkte ze naar haar afsprong.
Zij eindigde op een 1ste plaats met 42.20 punten.
Maxine Senior D turnde ook een nette wedstrijd met een nieuwe vloeroefening, jammer van haar twee vallen op balk, sinds dit seizoen turnt ze voor het eerst mee met de A selectie op donderdag in de turnhal.
Maxine is 3de geworden

Bij de senioren werden ook nieuwe elementen geturnd ,vooral op vloer om de uitgangs waarde wat omhoog te krijgen.
Evy stond als een huis met haar Tsuki op sprong ,Fleur turnde schroef voorover op vloer .
Rianca en Vienna dit jaar voor het eerst senior ook voor deze meiden moeilijker elementen die worden gevraagd ,zoals Vienna salto voorover met ½ draai op vloer als extra erbij.
Rianca hele draai met geheven been op balk.
Twee podium plaatsen in de deze categorie Fleur goud ,Evy zilver .
Rianca 4de en Vienna 5de plaats.

Gefeliciteerd met jullie behaalde plaatsen ,nu nog 1 week trainen voor de regiowedstrijden .
Deze wedstrijd stond in teken van een generale voor de komende wedstrijden (voorrondes )
 
Klik hier voor de foto's.

Kwalificatie team wedstrijden KNGU
 
Zondag 6 november stond de teamwedstrijd van de KNGU op het programma.
De eerste wedstrijd van dit seizoen.
Een mooie aftrap voor de rest van het seizoen.
Zondagochtend reisde we af naar Waspik.

We hadden met 2 teams ingeschreven , èèn combi team met 3 turnsters van S.V.De Lier, Badou, Femke en Lotte
en 2 turnsters van vereniging Udi uit Naaldwijk.
En ons tweede team bestond uit senior turnsters Fleur, Evy ,Rianca, Vienna.
Zij kwamen uit voor de 3de divisie.

Op baan 1 werd er gestart met senioren op sprong ,3 turnsters turnen voor een cijfer.
Hier werd Rianca, Evy en Vienna ingezet.
Rianca en Vienna turnde een arabier met 1/2 dr uit
en Evy Tsuki, een moeilijke sprong met een hoge uitgangswaarde.
Jammer ging die niet helemaal zoals het moest en raakte ze met haar hand de vloer.

Fleur had haar leertjes tijdens sprong al omgedaan om te starten op brug samen met Rianca en Vienna.
Fleur had tijdens de wedstrijd iets minder kracht als normaal, dit was terug te zien op vloer en brug.
Op balk turnde ze een mooie stabiele oefening en kreeg hiervoor ook een mooi cijfer 11.500.
Bij de andere dames Vienna en Rianca waren iets meer schoonheidsfoutjes, daar kan nog aan gewerkt worden .

Op de andere baan waren de junioren bezig, ook bij deze meiden zagen we wat onzekerheden .
Femke turnde op brug haar oefening met hier en daar wat schoonheidsfoutjes maar ze eindigde haar oefening
met een mooie afsprong.
Badou ging lekker op balk en bleef met arabier erop staan.
Lotte heeft dit seizoen een nieuwe oefening op vloer en deze mocht ze laten zien, dit ging haar goed af.
De teams hadden bij elkaar te weinig punten om door te stromen.

 
Meiden jullie hebben dit weer meegenomen als wedstrijd ervaring op het komend seizoen.
Een goede start om het wedstrijd seizoen in te gaan.
 


Club kampioenschappen In de Lier.
 
Vrijdag 4 november 2016 waren er weer de jaarlijkse clubkampioenschappen.
Dit jaar hadden we drie kortere rondes, de eerst ronde starte om klokslag 5 uur.
De turners en turnsters hebben hun oefeningen weer kunnen laten zien voor de jury en ouders.
Ook werd er dit jaar voor het eerst gebruik gemaakt van de nieuwe Air track,
waar de turnsters van de A selectie wel blij mee waren.
Er stond een kraam met verenigingsjasjes, T-shirts en niet te vergeten de nieuwe Doppers.
De verkoop hiervan was goed verlopen.

De leden kregen tijdens de prijsuitreiking allemaal een roos, deze waren gesponsord door Arend Roses!

En ook de wisselbekers werden uitgereikt aan de winnaars die het meeste punten hebben behaald van deze wedstrijd.
Op de website kunnen jullie de foto`s bekijken .

Verder willen wij iedereen bedanken die hebben geholpen aan deze wedstrijd om dit weer mogelijk te maken.
Blijf altijd zeggen zonder jury en vrijwilligers is er geen wedstrijd, bedankt!
En uiteraard de leden, jullie hebben super je best gedaan

Gefeliciteerd allemaal met jullie behaalde plaatsen.

Bosan Cup, veel medailles voor s.v. De Lier turnsters.

Zaterdag en zondag was het een druk turnprogramma voor de turnsters van de A selectie.
Dit zijn leuke wedstrijden om het seizoen mee af te sluiten , het is een meerkamp wedstrijd en hierbij kun je de Cup winnen maar ook per toestel kan je medailles winnen.
Deze wedstijd was binnen 1.17 seconden helemaal vol, gelukkig waren wij hier net bij.

Zaterdagochtend begonnen we met de drie jongste turnsters (voor) instap N2 Lesley, Danique en Iris deden voor het eerst mee, wat voor deze meisjes een hele uitdaging was.
Het ging beste aardig, alleen op balk en vloer moeten we nog een heleboel bij schaven maar juist daarom zijn deze wedstrijden goed voor ze.
Lesley heeft al mee gedaan aan de jong talenten wedstrijd, zij wist al een beetje hoe het werkte.
Ze had een stabiele wedstrijd en won zelfs op sprong en vloer een zilveren medaille en in de meerkamp eindigde Lesley op een 3 de plaats.
Iris 20ste en Danique 22ste
Daarna was het de beurt aan de pupillen 1 en 2 turnsters .
Laura turnde op sprong twee mooie sprongen net als Floortje ze kreeg allebei een 13.575 en werden hiermee 6de . Noa behaalde bronzen medaille op rekstok, haar oefening zag er strak uit.
In totaal eindigde Noa bij de meerkamp op een 7de plaats , Floortje 10de , Jinwan 11de en Laura 20ste.
Op de andere baan turnde pupillen 2 , door een blessure van Dionne kon ze maar aan twee toestellen meedoen , aan balk en brug.
Ook bij deze toppers ging de wedstrijd goed, bij sprong was het gehele podium voor drie turnsters van De Lier. Anne goud , Mette zilver en Liz brons, ook was er een 3de plaats op het toestel brug voor Mette .
Bij de meerkamp is Mette 3de geworden , Anne 5de ,Liz 12de.

De laatste ronde waren de junioren aan de beurt , Badou , Lotte , Rianca en Vienna.
In deze categorie had alleen Badou een 3de plaats op het toestel balk .
Bij de meerkamp Badou 7de , Rianca 9de Lotte 11de en Vienna 12de .

Zondag vroeg uit de veren want Femke (junioren 4de divisie ) mocht haar wedstrijd turnen.
Balk ging niet helemaal lekker , het was haar 1ste toestel en dan blijft balk toch een lastig toestel om mee te beginnen , helaas viel ze met haar spagaat sprong , maar wist toch stabiel verder te turnen.
Femke heeft een zilveren medaille op brug gehaald, en in totaal meerkamp is ze 6de geworden.
Daarna was het de beurt aan Jeugd 1( N4) Annelies en Indy , beide turnde een nette wedstrijd maar we zaten in een sterk deelnemersveld, Indy heeft met haar rekstok een medaille behaald en in de meerkamp 4 de en Annelies op een 5de plaats.
Bij de senioren ging het ook goed , vooral Evy zat goed in haar wedstrijd het was 4 x een podium plek , brug 3de , balk 2de en sprong 1ste , ook bij de meerkamp is Evy 1ste geworden en mocht zij de beker in ontvangst nemen. Fleur eindigde met de meerkamp op een 3de plaats en zilver op vloer en goud op balk , Cyntia heeft geen brug gedaan en is dus op een 12de plaats geeindigd .

Het was een leuke wedstrijd met goede resultaten voor iedereen in totaal waren er 18 medailles voor de turnsters uit De Lier.

Gefeliciteerd meiden ,goed gedaan!

De Bosan Cup

Op 4 en 5 juni jl was er weer de Bosan Cup in Den Haag.
Je kan per toestel een medaille winnen of voor de meerkamp.
De meiden van de B-selectie hebben het goed gedaan.
Maar omdat het niveau zo hoog ligt zijn we er nog niet.
Lisette eindigde op een 5e plaats, Anouk op de 8ste en Zoe op de 9e plaats.
Er deden hier 36 meisjes mee.
In de laatste ronde van de zondag werd Alysia op Balk 3e en op brug 2e .
In de meerkamp werd ze 1ste en kreeg een mooie beker.

NK Turnen voor S.V.De Lier turnsters.
Het weekend stond het Nederlands kampioenschap op het programma.
Twee reserve tickets voor meerkamp Mette van der Kooij(pupil 1) en Indy Keyzer(jeugd1)
Jammer genoeg viel er niemand uit en mochten zij niet deelnemen.
 

Fleur Hanemaaijer ( Senior ) was zeker van haar plaatst in de finale zowel meerkamp als toestelfinale op vloer.
Op brug wist ze net een val te voorkomen, ze wist zich te herstellen en turnde netjes door.
Balk was het eerste toestel en hierbij speelde de zenuwen een rol met wat wiebeltjes bleef ze wel op de balk .
Op sprong lukte beide sprongen waarop ze getraind had ,dit gaf weer even zelfvertrouwen!
Fleur kan heel mooi vloer turnen,haar oefening werd ook beloond met een mooi cijfer
en ze had zich niet voor niks geplaatst want zondag waren de toestelfinales,
 

jammer genoeg viel ze bijna en dit had de jury ook gezien dus we wisten dat er geen podiumplaats aan zat te komen.
Uiteindelijk is ze 22ste geworden van Nederland in de meerkamp en toestel vloer op een tiende plaats.

Gefeliciteerd Fleur !

Districtsfinale voor turnsters 4de divisie
 
Zaterdag 21 mei was de districtsfinale in Amsterdam.
Maxime van de Zwan en Femke Boom hebben zich hiervoor weten te plaatsen.
Alle turnsters uit regio Zuidholland Zuid en uit Noord moesten vandaag tegen elkaar turnen.
Met een sterk deelnemersveld gingen Maxime en Femke beginnen op sprong,
dat ging bij beide turnsters goed.
Door twee vallen op brug heeft Maxime wat punten in moeten leveren maar gelukkig herpakte ze zich
en ging op de overige toestellen goed.
Femke turnde een goede wedstrijd en moest ook 1 val op balk incasseren .
Femke eindigde op een mooie 11de plaats en Maxime is 29ste geworden.
 

OTBK Wedstrijden

Op 14 mei hebben wij meegedaan aan de OTBK wedstrijden in Breda.
We deden mee met 3 meiden.
We hadden nog nooit aan deze wedstrijden meegedaan en wilde ook eens kijken hoe we het in dit geweld zouden doen.
Maxine junior niveau E
Yvonne senior niveau E
Alysia senior niveau E.

Als eerst was Maxine aan de beurt, het niveau in haar groepje lag erg hoog, maar Maxine had een goede wedstrijd.
Geen medaille maar ze was erg blij met een 6e plaats.
Daarna was de beurt aan Yvonne en Alysia.
In dit niveau was het duidelijk dat alle meiden op een hoog niveau hadden geturnd.
Het was daarom leuk om deze meiden te zien die best nog goed waren ondanks het feit dat ze er een tijdje tussen uit waren geweest.
Yvonne werd 6e en Alysia 2e .

Hier volgen de uitslagen.

Maxine
Sprong 11,575
Brug 10,700
Balk 11,900
Vloer 10,100
Totaal 44,275

Yvonne
Sprong 10,925
Brug 7,700
Balk 9,400
Vloer 10,550
Totaal 38,575

Alysia
Sprong 11,400
Brug 10,800
Balk 11,750
Vloer 11,450
Totaal 45,400


Finale Jongtalenten Wedstrijd.
 
Op zaterdag 7 mei werd de finale van de Jongtalenten georganiseerd in Barendrecht. Lesley, Maureen en Juul hadden zich hiervoor weten te plaatsen.
De meiden doen mee in het N niveau, dat betekent dat ze het hoogste niveau doen voor hun leeftijd. Dit niveau zal volgend jaar gesplitst worden in N1 en N2. N1 is topsport en 1e divisie en N2 is 2e en 3e divisie. Dat betekent dat ze tegen meisjes moesten die nu al 4/5 keer in de week turnen. Wij waren dan ook al super blij dat de meiden zich hadden geplaatst voor deze wedstrijd en verwachtten er niet teveel van. We gingen voor meer netheid, meer stabiliteit en uitbreiding van de oefeningen.

We mochten al om 8 uur ‘s-ochtends beginnen op het toestel brug. Hier turnen de meisjes aan de rekstok met hun lusjes. Alle 3 lieten ze zien dat het steeds netter word en dat de opzwaaien ook hoger worden.
Daarna balk, altijd een zenuwachtig toestel. Juul mocht hier beginnen en dat deed ze goed. De handstand gaat iedere wedstrijd steeds iets beter, helaas 1 val met de koprol maar verder wel stabiel. Lesley turnde de oefening van haar leven en turnde alsof de balk helemaal niet smal is. Ze bleef er heel mooi op staan met alles. Maureen was door de zenuwen een stukje van haar oefening vergeten maar turnde verder wel stabiel en ook de handstand gaat steeds beter.
Vloer ging bij de meiden ook erg goed, ze gaan steeds netter turnen, er zijn nog wel wat verbeter puntjes maar hier word hard aan gewerkt. Lesley had zelfs het 4e cijfer op dit toestel.
Toen sprong, bij Maureen en Juul zit de overslag over de pegasus er aan te komen. Maar we hebben samen met de meiden besloten om die nog even niet te doen, ze mochten in plaats daarvan de handstand platval doen en die ging erg netjes. Ook de salto word steeds hoger. Lesley maakte een hele mooie overslag over de pegasus en een mooie arabier streksprong en werd ook bij dit toestel 4e.

Toen de uitslagen, ze konden voor de meerkamp een prijs winnen en ook per toestel. Lesley werd 5e en helaas 2x net naast de medailles.
Juul werd 24e en Maureen 30.
Ze hebben het super goed gedaan. Ondanks het hele sterke deelnemersveld hebben de meiden zich heel erg goed staande gehouden.

Halve finales NK voor turnsters S.V.De Lier
 
25 April was de dag van de halve finales voor de turnsters Jinwan Olsthoorn ( pupil 1),
Mette van der Kooij (pupil 2), Indy Keijzer (Jeugd ),Rianca Aarts (junior) en Fleur  Hanemaaijer (senior).
Door een blessure kon Lotte Reissenweber(junior) niet meedoen.
Ze komen uit in de 3de divisie.
 
Jinwan presteerde goed, maar door haar 3 grote wankels op balk liet ze wat puntjes liggen.
Het deelnemersveld was ook iets te sterk, ze eindigde op een 22ste plaats.
Mette turnde een stabiele wedstrijd met een resultaat van 49.700 heeft zij zich als 2de reserve geplaatst voor het NK.
Door een val op balk heeft Indy net niet de finale plaats bereikt , ze moets het doen met een 1ste reserve plaats ,
er gingen 8 turnsters door en Indy werd 9de .
Op brug turnde Rianca netjes en had ze een 4de plaats op vloer.
Op balk had ze wat schoonheidsfoutjes, maar eindigde toch op een mooie 10de plaats, net niet genoeg voor een NK.
Het hoogtepunt van dit weekend was de prestaties van Fleur Hanemaaijer.
Op alle toestellen heeft ze netjes geturnd met een totaal van 45.401 werd ze 4de en hiermee ruim geplaats voor het NK.
Ook wist ze een toestelfinale op vloer binnen te halen.
 
 

Het NK meerkamp is op 21 mei en toestelfinales op 22 mei in Dordrecht.
Klik hier voor nog een paar foto's.

Gefeliciteerd!

2e Jong talenten wedstrijd.
 
Op 2 april 2016 werden de 2e jong talenten wedstrijden gehouden.
Dit is voor meisjes uit het jaar 2008.
Voor SV De Lier deden hier Juul van der Kooij, Maureen Kraus en Lesley Huis mee.
Voor deze meiden was het hun tweede wedstrijd.
We mochten beginnen op de brug, alle drie de meiden hebben er een plusje bij geturnd.
Ze deden nu alle 3 de omgekeerde hang er extra bij en dit levert 0,3 punten extra op.
Hier werden ze ook goed voor beloond.
Daarna gingen we door naar de balk, helaas waren de zenuwen hier de baas
 en vielen ze er allemaal een keertje af.
De vorige wedstrijd hadden Maureen en Juul wat puntjes laten liggen op de vloer,
het was dan ook een uitdaging om deze keer hoger te scoren.
Dat deden de meiden heel erg goed.
Er werd een stuk netter geturnd en voor Juul zelfs een nieuw onderdeel het bruggetje.
Lesley draaide een hele mooie oefening en werd zelfs beloond met het 3e cijfer.
Als laatste onderdeel was de sprong.
Juul en Maureen maakte allebei een hele mooie handstand platval en een hoge salto.
Lesley deed een overslag over de pegasus en een arabier streksprong op de plankoline.
Dit deed ze erg goed en haalde hier het 1e cijfer voor.
Uiteindelijk werd Lesley 8e, Juul 11e en Maureen 15e.
De meiden hebben zich geplaatst voor de finale van 7 mei.

Districtsfinale 3de divisie voor turnsters S.V.De Lier.
 
De turnsters hebben de districtsfinale netjes geturnd.
Er was een sterk deelnemersveld waar zij hun mannetje stonden.
Mette van der Kooij (pupil 2) had een keurige wedstrijd met ee bruggetje op balk wist ze erop te blijven
en met het 2de cijfer op sprong, 13.375 eindigde ze op een 9de plaats.
Jinwan Olsthoorn (pupil 1) turnde ook een nette wedstrijd met hier en daar nog wat verbeterpuntjes
 

Maar daar wordt aan gewerkt. Ze is 28ste geworden .
Anne Kester stond deze wedstrijd reserve maar helaas viel er niemand uit.
Indy Keijzer (jeugd 1) turnde een stabiele wedstrijd, scoorde goed op alle toestellen, met 1 val op balk scoorde ze toch nog een 12.233.
Indy is 8ste geworden.
Bij de junioren is Lotte Reissenweber 7de geworden, Rianca Aarts 10de, Badou van Adrichem 17de en Vienna van Holsteijn 24ste.
Bij de senioren is Fleur Hanemaaijer 13de geworden.


Op 24 April komen deze turnsters weer in actie op de halve finale in Wieringerwerf.

Ringenzwaaidag 5 maart 2016

Zaterdag 5 maart 2016 was in Delft de ringenzwaaidag.
Om 8.15 uur begon de 1ste ronde.
Maud en Naomi instap 14 waren de 1ste die van SV De Lier begonnen.
Naast het ringenzwaaien was er ook een nevenprogramma “Dansen”.
De meisjes gingen eerst dansen en daarna waren de ringen aan de beurt.
3 keer wisselde de meisjes van dansen naar zwaaien.
Daarna wat drinken en een snoepje en dan volgde de wedstrijd.
Beide dames lieten een mooie oefening zien.

Om 11.00 uur was de 2de ronde.
Elin en Lisette instap niveau 12.
Ze hadden al een wedstrijd op 12 december gehad en waren 1ste en 2de geworden.
Verder was ook Kayleigh jeugd niveau 11 in de baan.
Natuurlijk was hier ook het dansen.
Elin en Lisette leerde hier de salto en Kayleigh de dislock..
Daarna volde de wedstrijd.
Elin werd 1ste en kreeg de gouden medaille.
Lisette 2de , dus zilver en Kayleigh werd 3de en kreeg een bronzen medaille.

Om 13.30 uur was de 3de ronde.
Hier waren veel meisjes van SV De Lier aan de beurt.
Senna en Dianthe, jeugd niveau 12.
Kim, Pupil 2 niveau12.
Lisanne, Nikita en Christy, junior 12.
Natasja, senior niveau 11
Alysia en Yu-lin, keuze niveau 8.
Yvonne keuze, niveau 7.
Bij de 3de ronde mocht iedereen 1 keer inzwaaien en daarna volgde de wedstrijd.
Alle meiden hadden mooie oefeningen.
Senna behaalde brons.
Lisanne goud.
Natasja brons.
Alysia goud.

Daarna was het nog 1 1 /2  uur nieuwe dingen aanleren in de ringen.
Het was een zeer geslaagde dag.

Klik hier voor de totale uitslagen.
Klik hier voor de foto's.


Groetjes Linda

Regiowedstrijden 4 de divisie.

Zondag einde van de middag was het de wedstrijd voor Yu-linn , Maxime en Femke.
 


Na de warming –up stelde ze zich op voor vloer, daar begonnen de turnsters van S.V. De Lier.
Yu-linn mocht beginnen , het ging goed, met een arbier flickflack eindigde ze haar oefening en ze kreeg als cijfer een 10.450
Femke turnde ook een mooie vloer oefening, met haar mooie streksalto en arabier flickflack salto begon haar wedstrijd goed, haar cijferwas 11.250.
Wat kleine schoonheidsfoutjes voor Maxime, ze kreeg voor haar oefening 10.100.

Maxime en Yu-linn sprongen beide een mooie overslag over de pegasus, Femke turnde een arabier ½ in ½ uit.
De oefening van Femke op brug hadden we aangepast, waardoor we hoopte op minder aftrek !
En dit is een goede beslissing geweest want ze kreeg op brug een 10.700.
Helaas bij de laatste twee toestellen van Yu-linn liet ze wat puntjes liggen , d

Home